Danışan Yorumları

Melisa Hanım ile panik atağım sebebiyle tanıştık, çok kaygılı hissettiğim ve umutsuz olduğum bir dönemde terapiye başladık. Kendisi önce kaygılarımın ve panik atağımın sebebini bulmamız gerektiğini dile getirdi ve bu süreç boyunca yoluma ışık tuttu. Sebepleri anladıktan sonra kendimi kaygılarımdan ve panik atağımdan dolayı eleştirmemeyi, yargılamamayı özşefkatli farkındalık ile öğretti. Şu anda panik atağımı ve kaygılarımı yenmemin yanı sıra kendi duygusal ihtiyaçlarıma da sahip çıkabiliyorum.– T. A.
117 kilo ve 67 yaşındayım, psikolojim dip yapmış.. spor, diyet, ilaç üçgeninde sağlığımı kurtarmak için Kilo Kontrol Destek Programı kapsamında güzel gülümsemesi ve güncel bilgileri ile psikolog Melisa Paker karşıma çıktı. Dikkati, içtenliği ve nezaketi ile kendi iç dünyama beni davet ederken düşündürdü, okuttu, anlattım, anlattı. Yemek yemek ile göbek yağı ilişkisinin psikoterapi ile birlikte keşfettik. Duygusal yemek yemeyi, aidiyet hislerini birlikte keşfettik. Şimdi diyet ve spor yaparken onun o güzel seansları gözümün önünde hep bana destek oluyor ve devam ediyorum.– S. A.
Melisa hanım, benim yakından tanıdığım ilk psikolog oldu. Beni ve ailemi çok içten karşıladı o andan itibaren de her şeyin olumlu olacağına dair inancım arttı. Icimdeki umudun bittigini dusundugum, umitsizlige kapildigim her an bana dogru olan düşünceyi ve yolu gösterdi.İyileşecegime dair ümitsizliğimi birlikte aştık. geçmişteki hatalarımla her  yüzlestigimde içimdeki acı hiç bitmeyecek ve onları unutamayacağım düşüncesini, bana öğrettiği dogru bakış açısiyla geride bıraktım. ondan aldığım terapi sayesinde çok şükür her şey geride kaldı artık hayata pozitif bakma gayretindeyim ve bunu başardığımı görünce cok daha mutlu oluyorum. – S. T.
Kendisi ile sigara bıraktırma programı çerçevesinde tanıştım.Sonucu sigarayı bırakmakla biten bu zorlu süreç sırasında değerli katkıları ile bana bu çok önemli konuda yardımlarını esirgemedi.Hayata bakış açımı değiştirip edinmem gereken farkındalıkları yaşamıma katmama çok önemli faydası oldu. Diğer doktorlara göre öğretilmiş bilgi aktarır gibi değil samimiyetle aile dostu gibi yaklaştı ,buda mevcut süreci ciddi anlamda hızlandırıp başarıyla sonuçlanmasına sebep oldu.Samimi ,profesyönel ve genç yaşına rağmen tecrübeli uzmanlara taş çıkartacak derecede etkili.Samimiyetini karşı tarafa çok rahat geçirebiliyor ve güven kazanmada çok iyi.– İ. B.
Melisa hocamla sigara bırakma destek programı sayesinde tanıştım. zor astım hastasıydım, sigara kullanıyordum sıkıntılı bir işim ve takıntılarım vardı. şu an bu yazdığım sıkıntıların hiç biri bende mevcut değil 🙂 gayet rahat nefes alabiliyorum sigara kullanmıyorum sürekli aynı yerlere gitmiyorum dağınık ortamlarda bulunabiliyorum kapımı kitlemeden uyuyabiliyorum dağınık masa da çalışabiliyorum üst üste telefon çaldığında sakin kalabiliyorum koltuğa oturduğumda arkama yaslanabiliyorum ve daha sayamadığım bir sürü takıntımdan kurtuldum melisa hocam sayesinde. – E. M.
Sevgili Melisa Hocam la tesadüfen tanıştım,kendisine gittiğimde depresyon ve kaygı bozukluğum vardı, açıkcası pek fayda görecegimi umut etmiyordum,ta ki Melisa hanımla tanışana kadar.Çok samimi guleryüzle karşıladı beni🙏tanıştık ve ben bütün sıkıntılarımı anlattım. Şahane fikirleri ve yöntemleri beni aydınlattı, nefes almıştım kendimi güvende hissetmiştim🙏ödevler verdi, okumam gereken kitaplar tavsiye etti kısacası işinde son derece başarılı kendini geliştiren aktif bir psikolog.– Z. K.